Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Zakamarki nowości 2020

Zakamarki nowości 2020
30 czerwca 2020 Redakcja DZIECI

Pippi w parku

 

tekst: Astrid Lindgren

ilustracje: Ingrid Vang Nyman

tłumaczenie: Anna Węgleńska

stron: 20

wiek: 3+

cena: 27,90

 

Pippi, Tommy i Annika przeczytali w gazecie o chuliganach panoszących się w sztokholmskim parku. Annika stwierdziła, że nikt się tak nie nadaje do zaprowadzenia tam porządku jak Pippi! Wyruszają więc w trójkę wraz z koniem i małpką Panem Nilssonem do stolicy. Co zastaną na miejscu? Czy Pippi, najsilniejszej dziewczynce świata, uda się rozprawić z opryszkami nękającymi spacerowiczów?Oto nieznana wcześniej polskim czytelnikom przygoda Pippi Pończoszanki!

Ta historia ukazała się pierwotnie w broszurze z programem obchodów Dnia Dziecka w sztokholmskim parku Humlegården w 1949 roku. Pod koniec wieku wygrzebano ją z archiwów, dwubarwne ilustracje Ingrid Vang Nyman odrestaurowano i pokolorowano i w ten sposób powstała książka obrazkowa wydana w Szwecji w 2000 roku. Dwadzieścia lat później oddajemy ją do rąk polskich czytelników z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki.

Pippi nie chce być duża i inne komiksy

tekst: Astrid Lindgren

ilustracje: Ingrid Vang Nyman

tłumaczenie: Anna Węgleńska

stron: 60

wiek: 3+

cena: 39,90

 

 

Oto Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, która mieszka w Willi Śmiesznotce i przyjaźni się z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa. Wspólnie przeżywają mnóstwo przygód, bo z Pippi nie można się nudzić!

Ostatni z trzech tomów komiksów o Pippi. W latach 1957-59 Astrid Lindgren wraz z ilustratorką Ingrid Vang Nyman stworzyły historyjki komiksowe, które ukazywały się w kolejnych numerach miesięcznika dla dzieci, a w latach 1969-71 zostały wydane w Szwecji w wersji książkowej.

Dzięki drukowanym literom komiksy mogą stać się pierwszą samodzielną lekturą. Dla jednych będą pierwszym spotkaniem z Pippi, dla innych – spotkaniem z dobrą znajomą. W każdym przypadku niepokorny charakter Pippi i jej szalone przygody sprawią, że będzie to spotkanie niezwykłe!

W tym tomie:

Pippi urządza zgaduj-zgadulę

Pippi nie chce sprzedać domu

Pippi podnosi na duchu ciotkę Laurę

Pippi dostaje list

Pippi znów wchodzi na pokład

Pippi na morzu

Pippi schodzi na ląd

Pippi oswaja dziki i rekiny

Pippi zamieszkuje w grocie

Pippi przemawia do rozumu Buckowi i Jimowi

Pippi wraca do domu

Pippi nie chce być duża

Lepsza miłość niż brak miłości

tekst: Rose Lagercrantz

ilustracje: Eva Eriksson

tłumaczenie: Marta Dybula

wiek: 6+

ilość stron:

cena: 29,90

 

 

  1. tom serii o przyjażni Duni i Fridy.

Duni od kilku tygodni nie ma w szkole, bo jest chora. Jednak kiedy Poducha, Mattis i Beni przychodzą do niej z jajem wielkanocnym pełnym słodyczy od całej klasy, nikt im nie otwiera. Dlaczego Duni nie ma w domu? Również Frida, jej najlepsza przyjaciółka, która mieszka w Uppsali, nie miała od dawna z Dunią kontaktu. Frida właśnie przyjechała z mamą i młodszą siostrą do domku na wyspie zrobić wiosenne porządki. Frida tak bardzo tęskni za Dunią, że wrzuca do morza list w butelce, mając nadzieję, że odczyta go ktoś, kto widział Dunię… Bo co się z nią dzieje? I kiedy się wreszcie spotkają?

 

Książki o Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.