Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Jedna kołdra – wiele możliwości

Jedna kołdra – wiele możliwości
10 września 2023 Redakcja

Kołdra jest nieodłącznym elementem naszych sypialni. Kojarzy się głównie z ciepłem, komfortem i spokojnym snem. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie inne zastosowania może mieć ten uniwersalny przedmiot? Okazuje się, że kołdrę możemy wykorzystać na znacznie więcej sposobów niż tylko do spania. O standardowym
i niestandardowym użyciu kołdry piszemy w dalej części tego artykułu.

Zabawy z dziećmi

W czasach, gdy coraz więcej czasu spędzamy w domu, warto poszukać kreatywnych sposobów na zabawę z dziećmi. I tutaj na ratunek przychodzi nasza dobra stara kołdra.

Budowanie bazy w domu to jedna z ulubionych zabaw dzieci. Kołdra może służyć jako dach, ściana, a nawet brama do magicznego królestwa. Wystarczy trochę wyobraźni, kilka poduszek i voila – mamy własny dom w domu, który będzie służył jako centrum dowodzenia, tajna kryjówka czy królestwo czarów. Można tam odpoczywać, grać w gry czy po prostu rozmawiać.

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie kołdry w zabawie jest teatrzyk cieni. Kołdra może służyć jako doskonałe tło do tej zabawy. Wystarczy umieścić ją między dwoma krzesłami, założyć na nią lampkę, a następnie używać rąk lub zabawek do tworzenia cieni. To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci.

Joga i relaks

Medytacja połączona z praktyką jogi to zbawienna kombinacja. Ta pierwsza wycisza, jest dobrym sposobem na odprężenie, ma zbawienny wpływ na nasz organizm, pozytywnie wpływa na pamięć i zdrowie. Po regularnych sesjach medytacji poprawia się nasze samopoczucie, odczuwamy mniejszy stres i niepokój. Zwiększa się nasza koncentracja. Osoby poczatkujące mogą do pomocy i nauki tej sztuki relaksu, wykorzystać kołdrę. Owijając się
w ciepłą, miękką kołdrę podczas głębokiej medytacji, na pewno osiągniesz najwyższy stan odprężenia.

Joga ma pozytywny wpływ na nasz umysł, emocje i ciało. Poprawia wydolność organizmu jak również wzmacnia jego odporność. Co ważne, również obydwie praktyki mają zbawienny wpływ na poprawę jakości snu. Zatem chwila dla siebie, spokojne wdechy i wydechy, skupienie się na ćwiczeniach to momenty dnia, na które wiele osób czeka. Nie każdy lubi zorganizowane wyjazdy i grupowe ćwiczenia, niektórzy preferują medytacje w samotności. Do tego wykorzystują ćwiczenia dostępne w Internecie, czy w specjalnie do tego przeznaczonych aplikacjach. By wzmacniać i wspomagać praktykę, często wykorzystuje się wałki, które pozwalają przyjąć wygodniejszą pozycję, ale też umożliwiają bezpieczne rozluźnienie kręgosłupa. Jeżeli nie masz takiej pomocy, doskonale zastąpi ją… kołdra. Lekka i złożona w kompaktowy kształt może zostać wykorzystana do jogicznych potrzeb jako podpórka pod różne części ciała.

Na noc

Nie można mówić o zdrowym trybie życia, nie wspominając o istocie snu. Powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na czas jego trwania, lecz przede wszystkim na jego efektywność. Dla naszego organizmu ważne jest nie tylko to, w jaki sposób spędzamy czas w ciągu dnia, ale także jak odpoczywamy w nocy, aby w pełni się zregenerować. Wiemy, że na dobry sen składa się wiele aspektów: odpowiednia temperatura, dopasowany materac oraz jakościowe poduszki
i kołdra. Nic nie zapewnia takiego komfortu, jak dobra, przewiewna kołdra.

Wyroby cechujące się najwyższą jakością, przyjazne alergikom uczulonym na roztocza kurzu domowego, sprężyste i puszyste, umożliwiające użytkownikom wysoki komfort snu ma w swoim asortymencie wiodący producent kołder i poduszek na rynku polskim – firma Wendre. Trwałe tekstylia, do których wykorzystano przyjemną w dotyku mikrofibrę, puszyste i sprężyste wypełnienie to duży krok do komfortowego snu.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.
***
Wendre Poland należy do Grupy Wendre, która jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z siedzibą w Szwecji. Wendre posiada własne zakłady produkcyjne w Estonii
i Polsce a jej roczna zdolność produkcyjna to 12 milionów kołder i poduszek. Biura sprzedaży firmy
w Polsce, Szwecji, Finlandii i Niemczech wspierają współpracę z klientami Grupy, wśród których znajdują się wiodące lokalne i międzynarodowe sieci handlowe. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych kształtuje się na poziomie 1200 osób. Dwa filary działalności Wendre to marki prywatne klientów i marki własne Grupy tj. Familon i Wendre. W DNA firmy wpisane są takie uniwersalne wartości jak partnerska współpraca, solidność i zaufanie. To one każdego dnia inspirują pracowników Wendre w dostarczaniu klientom najlepszych w swojej kategorii produktów do spania. Wendre stawia na trwałość i jakość produktów przy utrzymaniu przywództwa kosztowego i cenowego. Kierując się hasłem „Pomagamy światu spać lepiej” firma za cel obrała poprawę dobrostanu najszerszej grupy potencjalnych użytkowników. Kołdry i poduszki Wendre są certyfikowanymi wyrobami medycznymi i zarazem produktami ekologicznymi. Priorytetem dla Wendre jest ochrona środowiska: „Redukujemy do minimum ilości odpadów produkcyjnych oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Kierując się dobrem planety, nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, wyznaczając przy tym coraz to wyższe standardy.” – mówi Witold Zając.
Więcej informacji na: www.wendre.pl
Kontakt prasowy:
Joanna Włodarek, Human Signs, j.wlodarek@humansigns.pl, +48 501 740 272

Komplet dla Ciebie – Nr kat. KMDC 01
Wyrób przeznaczony do stosowania wspomagająco w zapobieganiu i łagodzeniu przebiegu niektórych chorób alergicznych.
Producent i podmiot prowadzący reklamę: Wendre Poland Sp. z o.o.
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.