Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też
25 listopada 2021 Redakcja

Cześć, Pinku!
– Cześć!
  Pink jest…
– Jestem stworem, niebieskim stworem. Mam nos z futerkiem i jedno ucho okrągłe, a drugie spiczaste.       
  Lubię piec babeczki, robić niespodzianki i grać na ukulele. I jeszcze świetnie się skradam!
– Tak właśnie!
– O! I jeszcze mam wielu przyjaciół.
– Tak? A kogo?

Pink ma aż troje przyjaciół. To Bingo, Leo i Lulka. Spędzają razem czas, wspólnie się bawią, zapraszają się nawzajem na nocowanki. Dotąd się nie zastanawiali dlaczego, ale tak po prostu jest – są dla siebie WAŻNI i okazują to sobie na wiele różnych sposobów.

Bo przyjaciel to właśnie ktoś, kto jest dla Ciebie WAŻNY. To ktoś, kto wie, co lubisz, a czego nie i przy kim możesz być sobą. Kto opowiada Ci o sobie i uważnie słucha, gdy mówisz. To ktoś, kto się o Ciebie troszczy. I o kogo troszczysz się Ty.

Pomóż Pinkowi odkryć, czym jest przyjaźń, i pozwól mu zostać Twoim przyjacielem!

Autorki o książce Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też

Relacje z innymi wypełniają nasze życie. W pewnym momencie stają się najważniejsze w życiu małego człowieka. Dużego zresztą też. I co tu dużo mówić ― nie zawsze są łatwe. Dają poczucie, że nie jesteśmy sami, wzmacniają nas, ale bywają też raniące i nieprzyjemne.

Dlatego napisałyśmy kolejną książkę dla dzieci i ich rodziców. Jej celem jest przede wszystkim spojrzenie na siebie i poznanie siebie w kontekście relacji z innymi. To próba odpowiedzi na pytanie: co mogę zrobić, aby innym było ze mną lepiej, i jak sprawić, aby mnie było dobrze z innymi?

Jest więc o wybaczaniu, przepraszaniu, słuchaniu, wygłupianiu się i dokuczaniu, wreszcie ― o przyjaźni. To dla dzieci. A dla rodziców? Mamy nadzieję, że choć trochę pomoże im w codziennych rozmowach z dziećmi ― takich, które będą je wzmacniać i wspierać w relacjach z rówieśnikami.

Poprzez naszą książkę chcemy powiedzieć dzieciom, że przyjaźń jest ważna, ale nie z każdym można się zaprzyjaźnić. To normalne, bo nie wszyscy pasujemy do siebie. Warto szukać osób, z którymi czujemy się dobrze tacy, jacy jesteśmy, i które nas takimi akceptują. Do których mamy zaufanie i które wysłuchają nas w potrzebie.

Chcemy też, aby dzieci wiedziały, że każdy, nawet największy przyjaciel popełnia błędy, tak jak my, dlatego warto się nauczyć do nich przyznawać i przepraszać. Tak samo z wybaczaniem. Najlepiej wyjaśnić sobie wszystko, gdy coś jest nie tak, i zadbać o siebie nawzajem, bo kto wie ― może to przyjaźń na całe życie? Jak w naszym przypadku!


Autorki bestsellera Jesteś ważny, Pinku!, który się sprzedał w ponad 100 tysiącach egzemplarzy!

Przyjaciółki od podkolanówek, znają się od pierwszego dnia szkoły podstawowej, przyjaźnią się od zawsze. Lubią razem łazić bez celu, zbierać skorupki ślimaków i inne dziwności, wygłupiać się i oczywiście pisać książki dla dzieci.

Urszula Młodnicka – skończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka wielu scenariuszy i programów edukacyjnych dla dzieci, czym z wielką radością zajmuje się na co dzień.
Ma dwie córki, które uwielbia i z którymi się przyjaźni. Oprócz tego ma kilku przyjaciół, ale najlepszą przyjaciółką na świecie jest Agnieszka Waligóra.

Agnieszka Waligóra – ukończyła Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Z zawodu jest graficzką, z wyboru i z pasji ilustratorką książek dla dzieci. Od kilkunastu lat mieszka wraz ze swoimi wspaniałymi córkami i mężem we Włoszech. Uwielbia przegadywać wieczory

ze swoją najlepszą przyjaciółką Ulą Młodnicką.