Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Ekoedukacja – materiały Fundacji CultureLab

Ekoedukacja – materiały Fundacji CultureLab
18 października 2022 Redakcja DZIECI

Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby najbardziej zaangażowani, twórczy i zainteresowani tematyką środowiskową nauczyciele i nauczycielki z kilku krajów spotkali się na dwudniowym wydarzeniu? A co by się stało, gdyby towarzyszyły im ekologiczne organizacje z Polski (Fundacja CultureLab), Czech (Lipka), Słowacji (Daphne) i Ukrainy (Yurashky)? Odpowiedź jest jedna. Powstałaby mieszanka wybuchowa, mogąca zmienić funkcjonowanie szkół i przedszkoli w naszej części Europy!
W dniach 23-24 września w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja „Nauczyciele Przyszłości – razem dla środowiska”.

Podsumowanie konferencji
W wydarzeniu wzięło udział 100 nauczycieli i nauczycielek z Europy Centralnej i Wschodniej. Dyskutowano przy 6 stołach tematycznych. Uczestnicy wspólnie debatowali nad najciekawszymi i najskuteczniejszymi metodami nauczania w zakresie zmian klimatu, retencji wody, bioróżnorodności, segregacji odpadów czy ochrony pszczół i zagrożonych gatunków zwierząt. W efekcie burzy mózgów udało się opracować prawie 100 różnorodnych materiałów edukacyjnych, które są teraz dostępne całkowicie za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

Filmy, prezentacje, scenariusze gier i zabaw

Najważniejsze materiały edukacyjne są dostępne na stronie Fundacji CultureLab -> https://tuptuptup.org.pl/nauczyciele-przyszlosci/.

Co można tam znaleźć? Między innymi:

  • zapisy video z konferencji (wystąpienia prelegentów i prelegentek, debaty przy stolikach tematycznych, krótkie podsumowanie wydarzenia);
  • prezentacje (dotyczące m.in. edukacji o zrównoważonym rozwoju w Polsce, edukacji środowiskowej w Czechach czy edukacji ekologicznej w Słowacji);
  • pomysły na gry i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, przewodnik z ponad 70 zadaniami dla dzieci na 6 wybranych tematów Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i inne.

Portal edukacyjny Tup Tup Tup
Wszystkim, których zainteresują powyższe tematy, polecamy przejrzenie innych treści dostępnych w portalu Tup Tup Tup – jest on w całości poświęcony edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dzięki autorskim bajkom, grom i zabawom oraz zadaniom ruchowym i artystycznym najmłodsi zapoznają się z takimi tematami, jak zmiany klimatu, energia odnawialna, prawo do życia w rodzinie czy miasta przyjazne dziecku. Zainspirujcie się pomysłami Tup Tup Tup!

„Nauczyciele Przyszłości – razem dla środowiska” to konferencja, która została zreorganizowana w ramach projektu „V4 Teachers Network Meeting Sustainable Future” finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.