Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

„Improwizuj! Przestań myśleć, zacznij robić. Dlaczego działanie zawsze wygra z planowaniem”. Recenzja

„Improwizuj! Przestań myśleć, zacznij robić. Dlaczego działanie zawsze wygra z planowaniem”. Recenzja
29 stycznia 2024 Redakcja DZIECI

Improwizuj!

Kieliszki po noworocznym szampanie już dawno czyste czekają w szafie na następnego sylwestra, ślad po złotym confetti też już zniknął, nadal jednak mamy styczeń, a to dobry czas, by zacząć wdrażać w życie obrane postanowienia. Lub wytyczyć sobie nowe cele. Wykorzystajmy energię świeżego jeszcze roku, coraz dłuższego dnia i świata, który powoleńku zaczyna chylić się ku słońcu. Przewietrzmy głowy, warto zmienić nastawienie i spróbować wejść na inną ścieżkę.

Do tego szczerze i z wielkim entuzjazmem namawia Emma Isaacs, właścicielka i dyrektorka generalna Business Chicks – australijskiej społeczności kobiet biznesu, autorka książki „Improwizuj! Przestań myśleć, zacznij robić. Dlaczego działanie zawsze wygra z planowaniem” (wyd. Znak, 2021). Już sama jej postać jest niezwykła – to kobieta niezwykle przedsiębiorcza, odważnie sięgająca po nowe cele i realizacje, spełniona inspiratorka oraz osoba, której na sercu leży szczególnie wspieranie kobiet. Prywatnie matka sześciorga dzieci z sukcesem łączącą życie rodzinne z pracą, bowiem oba te pola uważa za najważniejsze palniki dające energię w życiu. Zawodowe kroki w dorosłym świecie stawiała bardzo wcześnie, w wieku 18 lat rzucając studia i wybierając praktykę, a teraz z zapałem dzieli się własnymi przemyśleniami.

W tym poradniku przedstawia koncepcję i wartość improwizowania, działania, które pozwala iść do przodu, spełniać się i doświadczać. Jego znaczenie dostrzega także w porażkach, które o ile nie staną się źródłem lęku, niepewności czy wyrzutów sumienia są okazją do podjęcia nowego wyzwania oraz spojrzenia na dotychczasowe pomysły z innej perspektywy.

Prezentując liczne oblicza swojej drogi życiowej Emma Isaacs skupia się na praktyce biznesowej, jednak w toku narracji często podkreśla, że umiejętności miękkie zdobywane na drodze szeroko rozumianej aktywności zawodowej oraz w działaniu, także podejmowaniu ryzyka, dotyczą w równie ważnym stopniu strefy organizacji czasu domowego i innych obszarów naszej codzienności.

Główną intencją książki jest zainspirowanie kobiet do tego, by przestać się porównywać, niedoszacowywać i bać. Bo dzięki temu łatwiej dostrzegać własny potencjał, rozwijać się i spełniać marzenia.

Barbara Górecka / Dom Bajek